Přeskočit navigaci

Tradiční oslavy zahájení akademického roku

"...každý žije ako vie.." ".. nebo jak může."
v kinech od 23. října 2008

Zajděte si ještě před festivalem do kina!!! S festivalem Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus 2008 máte unikátní možnost vidět film Malé oslavy v předpremiéře, dříve než všichni ostatní. Navíc se můžete potkat s herci a tvůrci filmu, a zažít s nimi naživo “malou oslavu”.

Každý, kdo si zakoupí lístek na film Malé oslavy, se bude moci přímo na festivalu zúčastnit také “malé oslavy” – setkání s herci a tvůrci filmu s přípitkem a povídáním o filmu – vše ve VIP stanu v zákulisí účinkujících.

29.9. Olomouc
Projekce v kině Metropol od 15.00,- - vstupné 70,-
Malá oslava – 19.00
30.9. Brno
Projekce v multiplexu Palace Cinemas Velký Špalíček od 15.00 – vstupné 129,-
Malá oslava 19.00
1.10. Zlín
Projekce v multiplexu Golden Apple od 14.00
Malá oslava 18.00
7.10. Liberec
Projekce v kině Varšava již o den dříve 6.10. od 20.00 – vstupné 60,-
Malá oslava od 19.00
16.10. Praha
Projekce ve Slovanském domě od 14.00
Malá oslava od 19.00

Příběh o vztahu mezi matkou a dcerou v rytmu salsy, která je prý stejně dobrá jako sex. Annu Šiškovou a Boleslava Polívku doplňuje talentovaná mladá herečka a začínající dokumentaristka Tereza Nvotová. Filmový vztah matky a dcery je o to opravdovější a intenzivnější, že ho v Malých oslavách ztvárnily skutečná matka s dcerou. Tereza Nvotová je dcerou Anny Šiškové na plátně i v reálném životě.

Režisérem filmu je Zdeněk Tyc, jeden z nejosobitějších českých filmových režisérů. Má za sebou snímky jako Vojtěch, řečený sirotek z roku 1989, který byl za tehdejší Československo byl vyslán do boje o Oscary a který už se stal součástí Projektu 100, dále ceněné filmy Smradi nebo Žiletky s Filipem Topolem v hlavní roli.
Klíčový je pro mě příběh, který nepůsobí jen na tvou mysl, ale který PROŽÍVÁŠ. To jsou Malé oslavy,“ říká k filmu jeho režisér Zdeněk Tyc.

Námět a scénář pochází z pera Slaveny Liptákové (Květ sakury, Zostane to medzi nami), za kameru se postavil zkušený Miro Gábor (Příběhy obyčejného šílenství, Rok ďábla, Oběti a vrazi, Knoflíkáři).

více na: www.maleoslavy.cz

Plakát

Trailer

Zde si můžete trailer stáhnout.

Fotogalerie