Přeskočit navigaci

Tradiční oslavy zahájení akademického roku

Kapely

Horkýže Slíže

Horkýže slíže je slovenská hudební skupina z Nitry, která vznikla v roce 1992. Dvakrát získala platinovou desku. Jejich hudba je označována jako punková, punkrocková, nebo jednoduše rocková.

Album „Ukáž tú svoju ZOO“, které je na Slovensku už platinové, si dobře vede i v české prodejní a downloadové hitparádě. Jejich videoklip k singlu R´n´B Soul se stal doslova kultem na portále YouTube, kdy si ho už pustil bezmála milion lidí…

Stále svěží sestava je: Peter Hrivňák - Kuko, zpěv a baskytara, Mário Sabo - Sabotér, kytara, Juraj Štefánik - Doktor, kytara, Marek Viršík - Vandel, bicí

Více informací o skupině naleznete na: www.horkyzeslize.sk

Vypsaná fiXa

Vypsaná fiXa je pardubická hudební skupina, která vznikla v roce 1994 a mající základ své hudby v punku, ale obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za punk-popovou.

Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Márdi. Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli.

Více informací o skupině naleznete na: www.vypsanafixa.cz

Semtex

Dohromady je dala náhoda asi před 9 lety, kdy se zdravé (tehdy) jádro skupiny rozhodlo, že vstoupí na hudební nebesa. Čtete správně, ne na pódia, ale rovnou na nebesa. Postupem času se rozrostli a nyní je jich už pět pěknejch chlapíků.

Styl, kterým se zabývají, sami nazvali country-brutal-technofolk. Kritici tvrdí, že hrají komerční sračky, nesmysly, postmoderní hudbu a já nevím co ještě…

Více informací o skupině naleznete na: www.semtex.cz

Another way

Oficiálně kapela existuje od roku 2002. Ve své tvorbě čerpají z mnoha různých zdrojů. Jistě jsou rockoví, občas zní jako pop, někdy přesahují do grunge nebo punku. Na jednom z festivalů v Čechách o nich řekli, že jsou „příjemná kytarovka“, která se nebojí krystalických melodií ani noisových pasáží. To se jim prostě líbilo, a tak nějak se i cítí.

Novinkou je natočení nového videoklipu na song Ženská na zádech a vystoupení v pořadu Hydepark na Óčku.

Více informací o skupině naleznete na: www.anotherway.cz


Regionální kapely

ILL Fish – Plzeň

Mladá ambiciózní plzeňská rocková kapela ILL Fish pusobící na klubové i festivalové scéně již několik let láme hranice všech možných rozměrů hudby svým nekompromisním přístupem k rockovové muzice. Díky své přímočarosti neztrácí dynamiku ani špinavost, která je skupině vlastní. Může se pyšnit vítězstvím ve vyhledávací soutěži Múza 2004 nebo 2. místem na Broumovské kytaře 2006.

Více informací o skupině naleznete na: www.illfish.cz

SPLIT BEARING – Olomouc

V soutěži "Česká rocková liga (2004)" postoupila mezi 10 nejlepších kapel. Od toho času jsou kvartet bez kláves. Začátkem roku 2005 začali pracovat na druhé desce TERRAIN ECHO, na jejíž koprodukci se podílel Klauda Kryšpín /Pražský Výběr/. Na přelomu roku 2007/08 podepisuje kapela smlouvu s firmou AbsoluTon k vydání desky, ke které zároveň natáčí dva klipy.

Více informací o skupině naleznete na: www.splitbearing.com

WooDoo – Brno

V roce 2000 se stalo něco, co zahýbalo dějinami české hardrockové hudby natolik, že ani sebeprotřelejší hudební novinář si ničeho nevšimnul. WooDoo vzniklo!
Znáte Madonnu? Tak to není ono.
Znáte Eltona Johna? Tak to taky není ještě vončo.
Znáte Michaela Jacksona? Tak ještě kousílínek vedle.
Znáte WooDoo? Nóóóó, tak to je úplně přesný…!!!!!
Prostě hardrockovej nářez se vším všudy!!!

Více informací o skupině naleznete na: www.woodoo-rock.com

Hush – Liberec

Kapela, jejíž název inspiroval stejnojmenný hit z repertoáru Deep Purple, se dala dohromady v Liberci v létě 1996. V roce 2005 začali Hush natáčet v ostravském Studiu Citron s producentem Petrem Slezákem. Předskakovali skupině Arakain, kytaristovi Michalu Pavlíčkovi, zpěvačce Báře Basikové či legendám Glennu Hughesovi a Joe Lynn Turnerovi, bývalým zpěvákům Deep Purple. Kapela se podívala i do ciziny – zahrála si v Polsku, Německu a Holandsku.

Více informací o skupině naleznete na: www.hush.cz

Enter – Hradec Králové

Enter je rocková kapela z Hradce Králové. Vznikla souhrou náhod z muzikantů z různých královéhradeckých kapel. Od počátku roku 2004, kdy kapela vznikla, hraje Enter zatím většinou jako předkapela na koncertech svých známějších kolegů - rockerů. Za přibližně rok hraní a zkoušení kapelou prošlo přes osm muzikantů a nakonec kapela vykrystalizovala do této sestavy: Michal Dvořáček, Dan Franc, Honzík Škaloud a Mario Škaloud.

Více informací o skupině naleznete na: www.entercz.cz

Kalkata Band – Pardubice

Těleso jako je Kalkata Band je svým způsobem rarita. Jeho hudba nepřetéká brilantními nápady, úžasnými texty nebo snad virtuózní hrou na nástroje. Dalo by se říct, že opak výše napsaného je pravdou. Tahle kapela jako by si vzala k srdci punkovou hudební filosofii a ještě ji posunula dál. Hudba nic nového nesděluje, nástroje mají chlapci někdy rozladěné a ne vždy se trefí na správný akord. V téhle muzice je ale něco, co předává pozitivní energii. Jeden hudební kritik o KB kdysi napsal, že to jsou takoví pardubičtí Leningrad Cowboys...

Více informací o skupině naleznete na: www.bandzone.cz/kalkataband

Bloody Rose – České Budějovice

Kapela Bloody Rose funguje zhruba od poloviny roku 2003. Na kontě má tři oficiální alba, na kterých postupně profiluje své hudební zrání až k soundu, který Bloody Rose charakterizuje v současné době. Kapela si postupně získává respekt jak u hudební kritiky tak i u fanouškovské základny. V současné době se Bloody Rose věnují koncertování a přípravám nového materiálu pro čtvrté album, které chtějí natáčet začátkem roku 2009.

Více informací o skupině naleznete na: www.bloodyrose.net

Votchi – Praha

Vznik kapely Votchi se datuje kolem července roku 1999. Současné obsazení je následující: zpěv: Petr Kutheil, el. kytara: Michal Hladůvka / Martin Smejkal, baskytara: Pavel Bartoš, klávesy: Mirek Mužík, bicí: Tomáš Stloukal, příčná flétna: Libor Barto. Styl hudby se postupně vyvíjel s přicházejícími členy, přičemž dnes lze tvrdit, že to, co je možné od kapely slyšet, se nejvíce blíží progresivnímu hard-rocku.

Více informací o skupině naleznete na: www.votchi.cz

Jackye – Zlín

Kapela Jackye právě dodělává svoje první cd s názvem „Málo času“. Skupina vznikla v roce 2006 a ve stejném roce si zahrála i na CS Rockfestu v USA. Vlastní rockovou tvorbou písniček se kapela chce co nejvíce přiblížit do dnešní doby. Skupina by se mimo jiné také chtěla připomenout všem fandům bigbítu a to nejenom na Zlínsku odkud pochází.

Více informací o skupině naleznete na: www.jackye.cz